(0-241) 2-21-87

datele de Contact ale primăriei

Vizitează-ne

Adresa primăriei

Bd. Ștefan cel Mare 14

Orașul Cimișlia

Scrieți-ne un mesaj

Consilieri locali și domeniile de responsabilitate

Nume Prenume, Apartenență politică, contacte Comisia de specialitate

Aramă Andrei

Blocul ACUM

Comisia de specialitate

Comisia pentru probleme de gospodărie și servicii comunale, amenajarea teritoriului și transportului

Aramă Pavel

Blocul ACUM

Comisia de specialitate

Comisia pentru probleme de gospodărie și servicii comunale, amenajarea teritoriului și transportului

Aramă Tatiana

Blocul ACUM

Comisia de specialitate

Comisia economico-financiară și investiții

Borodin Larisa

PD

Comisia de specialitate

Comisia drept, disciplină, activitatea administrației publice și activități social-culturale

Buțanu Alexandru

Partidul ȘOR

Comisia de specialitate

Comisia urbanism, agricultură, amenajarea teritoriului și protecția mediului

Capcelea Ludmila

PPEM

Comisia de specialitate

Comisia drept, disciplină, activitatea administrației publice și activități social-culturale

Cecati Nicolae

PSRM

Comisia de specialitate

Comisia urbanism, agricultură, amenajarea teritoriului și protecția mediului

Ciobanu Victoria

Partidul ȘOR

Comisia de specialitate

Comisia drept, disciplină, activitatea administrației publice și activități social-culturale

Cîrlan Victoria

Partidul ȘOR

Comisia de specialitate

Comisia economico-financiară și investiții

Comerzan Tatiana

PD

Comisia de specialitate

Comisia drept, disciplină, activitatea administrației publice și activități social-culturale

Crăciunel Dumitru

Blocul ACUM

Comisia de specialitate

Comisia urbanism, agricultură, amenajarea teritoriului și protecția mediului

Crăciunel Sergiu

Independent

Comisia de specialitate

Comisia drept, disciplină, activitatea administrației publice și activități social-culturale

Fedorenco Rostislav

PD

Comisia de specialitate

Comisia drept, disciplină, activitatea administrației publice și activități social-culturale

Gavrilov Mihail

PSRM

Comisia de specialitate

Comisia pentru probleme de gospodărie și servicii comunale, amenajarea teritoriului și transportului

Gorban Olga

PLDM

Comisia de specialitate

Comisia economico-financiară și investiții

Mazur Iurii

PSRM

Comisia de specialitate

Comisia urbanism, agricultură, amenajarea teritoriului și protecția mediului

Molișteanu Veaceslav

PSRM

Comisia de specialitate

 Comisia urbanism, agricultură, amenajarea teritoriului și protecția mediului

Musteață Timofei

Blocul ACUM

Comisia de specialitate

Comisia drept, disciplină, activitatea administrației publice și activități social-culturale

Pleșca Elena

PD

Comisia de specialitate

Comisia urbanism, agricultură, amenajarea teritoriului și protecția mediului

Prisacaru Sergiu

Blocul ACUM

Comisia de specialitate

Comisia drept, disciplină, activitatea administrației publice și activități social-culturale

Răileanu Gheorghe

PLDM

Comisia de specialitate

Comisia urbanism, agricultură, amenajarea teritoriului și protecția mediului

Rusu Irina

PSRM

Comisia de specialitate

Comisia economico-financiară și investiții

Țurcanu Ion

Independent

Comisia de specialitate

Comisia urbanism, agricultură, amenajarea teritoriului și protecția mediului

Țurcanu Ion

Independent

Comisia de specialitate

3. Comisia drept, disciplină, activitatea administrației publice și activități social-culturale