Concurs de poezie: ”Cimișlia – Orașul meu de suflet”

Concurs de poezie: ”Cimișlia – Orașul meu de suflet”

Primăria Orașului Cimișlia, în parteneriat cu Casa de Cultură Cimișlia și Biblioteca orășenească, are plăcerea de a anunța lansarea concursului de poezie cu genericul „Cimișlia – Orașul meu de suflet”. Concursul este organizat în cadrul evenimentului dedicat celebrării celor 404 ani de la prima atestare a orașului nostru drag.

  • Perioada de înscriere: 18 iunie 2024 – 05 iulie 2024
  • Perioada pentru jurizare: 05 iulie 2024 – 06 iulie 2024
  • Anunțarea câștigătorilor: 07 iulie 2024

Invităm toți iubitorii de poezie să participe la acest concurs pentru a-și exprima prin versuri sentimentele și gândurile legate de orașul nostru de suflet, Cimișlia.

Pentru a afla mai multe detalii referitor la participarea în cadrul concursului, consultați regulamentul din link-ul de mai jos: Regulamentul de desfășurare a concursului de poezie cu genericul Cimișlia – Orașul meu de suflet

Participanții vor expedia lucrările, datele personale și de contact la e-mail: tineretsport@cimislia.md, tel:067734159.

Vă așteptăm cu drag și inspirație!

Share this post
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp