✨ Festivalul „Doru-mi-i de Dumneavoastră: Ca unui zid – de o fereastră” – un omagiu adus lui Nicolae Dabija ✨
Pe data de 12.03.2025, orașul Cimișlia a găzduit prima ediție a Festivalului „Doru-mi-i de Dumneavoastră: Ca unui zid – de o fereastră”, un eveniment dedicat memoriei marelui scriitor și academician Nicolae Dabija. Evenimentul, desfășurat la Casa de Cultură Cimișlia, a fost organizat la inițiativa Liceului Teoretic „Ion Creangă”, în parteneriat cu Primăria orașului Cimișlia și…
Read article









